آشنایی با فواید تفکیک زباله در خانه

آشنایی با فواید تفکیک زباله در خانه یکی از اصول کلیدی و حیاتی شهرداری و سازمان های حفظ محیط زیست است که سالیانه بودجه ی زیادی را صرف آموزش این امر می کنند .

به همین خاطر در مهد کودک ها و مدارس این امور نیز اموزش داده می شود تا کودکان از کوچکی توانایی تفکیک زباله های تر و خشک را داشته و ارزشمندی این کار را بدانند .

نمونه هایی از  فواید تفکیک زباله در خانه را بررسی می کنیم :

  • میزان زباله های روزانه شهروندان کاهش می یابد .
  • زمانی که تفکیک زباله صورت گیرد ، برنامه ریززی بیتری برای منبع های غذایی مورد نیاز را داریم و بر همین اساسا ، میزان زباله یتولیدی روزانه کمتر خواهد بود .
  • در کلان شهرها اهمیت این امر بسیار قابل توجه است زیرا بازیافت زباله های کنونی ، علاوه بر هزینه زیادی که بر ارگان های شهرداری و محیط زیست وارد می کند ، هوای شهر را نیز آلوده می کند .

اگرچه که امروزه راه های صنعتی کم خطر تری برای بازیافت زباله در نظر گرفته اند .این مورد یکی از اصلی ترین فواید تفکیک زباله در خانه است .

  • با جداسازی به هنگام زباله ها ، امر بازیافت راحت تر انجام شده و بخشی از سرمایه خرید مردم برای این وسائل ، دوباره به جحیب انها برمی گردد.
  • این عادت مفید باعث تسریع در رشد محصولات کشاورزی و تقویت آنها می شود .

حتما می پرسید چگونه؟

فواید تفکیک زباله در خانه این است که زمانی که زباله های غذایی و اشپذخانه را از کاغذ و شیشه و پلاستک جدا می کنیم ، از این زباله های غذایی می شود برای نوعی کود به ننام کمپوست استافده کرد .

  خاص‌ترین جملات عاشقانه‌ ی دنیا

فواید تفکیک زباله در خانه

آشنایی با فواید تفکیک زباله در خانه کمک زیادی در حفظ محیط زیست کشور عزیزمان می کند.

  • از نمونه‌های بارز فواید تفکیک زباله در خانه  این است که کمپوست های ایجادشده برای مصارف کشاورزی ، آلودگی هوایی ندارند و علاوه بر تقویت خاک ، باعث دفع حشرات از محصول نیز هستند.
  • نمونه‌ای دیگر از فواید تفکیک زباله در خانه این است که  زباله‌های تر مانند باقیمانده مواد غذایی و خوراکی‌های آشپزخانه ، در صورت عدم استفاده نیز ، قابل دفن در داخل زمین بوده و ضرری به محیط‌زیست نمی‌زنند .
  • در برخی مناطق کشور از این زباله‌های تر برای تغذیه‌ی دام نیز استفاده می‌کنند زیرا بسیار ارزشمند است .

پس بیایید بافرهنگ سازی تفکیک زباله‌ها در خانه ، مانع از آلودگی بیشتر کره ی زمین و از دست رفتن منابع باارزش شویم.

منبع : کارنو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید