آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم غذایی 30 روزه پالئو ، آب کردن چربی باسن و ران با رژیم غذایی 30 روزه پالئو ، دانه ها و آجیل های مجاز در رژیم پالئو ، آیا خوردن شراب در رژیم پالئو مجاز است؟ ، آیا رژیم پالئو خطر ناک است؟ ، آیا رژیم پالئو واقعا به کاهش وزن کمک می کند؟ ، ادویه جات و ترشیجات مجاز در رژیم پالئو ، الماس درون ، انواع تخم پرندگان مجازدر رژیم پالئو ، انواع رژیم پالئو ، انواع گیاهان و سبزیجات و ریشه های خوراکی مجاز در رژیم پالئو ، بالا بردن سیستم ایمنی بدن با رژیم پالئو ، بر طرف کردن اسهال در رژیم پالئو ، بر طرف کردن درد معده و یبوست در رژیم پالئو ، بر طرف کردن نفخ در رژیم پالئو ، برای به حداکثر رسانی کاهش چربی در رژیم پالئو چه نکاتی را باید رعایت کرد؟ ، برای رفع تشنگی در رژیم پالئو چه بنوشیم؟ ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، پروتئین رسانی به بدن در رژِیم پالئو ، تاریخچه رژیم غذایی پالئو ، تعریف رژِم غذایی پالئو گیاهخواری ، تغذیه چیست؟ ، تفاوت بین رژیم کتو و پالئو ، تناسب اندام با رژیم غذایی 30 روزه پالئو ، تولید گلوکز با رژیم غذایی پالئو ، جدول برنامه غذایی 30 روزه پالئو ، چربی ها و روغن های مجاز در رژیم پالئو ، در رژیم پالئو چه غذاهایی را می توانیم مصرف کنیم؟ ، در رژیم پالئو باید چه مقدار ورزش کنیم؟ ، رژیم paleo ، رژیم اجداد ما قبل از کشت محصولات ، رژیم پالئو 20/80 ، رژیم پالئو استاندارد ، رژیم پالئو اصلاح شده ، رژیم پالئو برای سلامتی بدن ما مشکل ساز است؟ ، رژیم پالئو برای همه افراد مناسب است؟ ، رژیم پالئو خود ایمن ، رژیم پالئو چیست؟ ، رژیم پالئو مناسب چه رنج سنی است؟ ، رژیم پیشینیان ، رژیم سرخپوشان ، رژِم غذایی پالئو چه فوایدی دارد؟ ، رژیم غذایی چیست؟ ، سلامت دل و روده با رژِیم پالئو ، سلبریتی هایی که با رژیم پالئو به تناسب اندام رسیدند ، سلول های سالم با رژِیم پالئو ، شباهت رژیم پالئو و کتو ، غذا های حاوی کلسیم در رژیم پالئو ، غذاهای دریایی مجاز در رژیم پالئو ، فاکتور و اصول اساسی رژیم پالئو ، آیا کاهش وزن با رژِیم پالئو ماندگار است؟ ، کاهش وزن با رژیم غذایی 30 روزه پالئو ، گوشت های مجاز در رژیم پالئو ، لاغر شدن بازو ها با رژیم غذایی پالئو ، لاغر شدن بازو ها و سینه با رژیم غذایی پالئو ، لیست میوه های مجاز در رژیم پالئو ، مغز سالم با رژیم پالئو ، مفهوم رژیم پالئوتیک ، منگنز رسانی به بدن در رژیم پالئو ، منیزیم رسانی به بدن در رژیم پالئو ، مواد غذایی که در رژیم پالئو نباید مصرف کرد ، نمونه برنامه غذایی 30 روزه پالئو ، هدف رژِیم پالئو ، هرم غذایی رژِیم پالئو ، بر طرف کردن درد معده و یبوست در رژیم پالئو ، رژیم پالئو دایت

باید ها و نباید های رژیم غذایی پالئو paleo

این مقاله را به اشتراک بگذارید :

این یک مقاله اختصاصی در ارتباط با ، رژیم غذایی پالئو paleo چیست ، باید ها و نباید های رژیم غذایی پالئو paleo ، از گروه تحقیق و آموزش کارنو ، الماس درون است. ما سعی داریم با محتویات این مقاله شما را به درک درستی از رژیم پالئو برسانیم و شما را از همه جوانب با این رژیم آشنا کنیم.

برای خواندن این مطالب به ۷۰ دقیقه وقت لازم دارید.

تعریف رژیم و رژیم غذایی

رژیم چیست ؟ ایجاد محدودیت برای رسیدن به تعادل را رژیم می گویند، رژیم ها می توانند در حوزه کاهش و افزایش باشند. رژیم فقط مختص به ورزش و تغذیه نمی باشد، شامل رژیم های روان شناسی و خود شناسی نیز می باشد.

انواع رژیم : رژیم کاهش خشم ، کاهش اضطراب واسترس ، رژیم کاهش بدبینی  ، افزایش اعتماد به نفس ، افزایش انتقاد پذیر بودن ، رژیم کاهش وزن ، رژیم افزایش وزن

رژیم غذایی چیست ؟ سالم ترین غذاهایی که به سلامتی و تندرستی افراد کمک می کند را رژیم غذایی می گویند. 

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، تعریف رژیم و رژیم غذایی

تعریف تغذیه و تغذیه سالم

تغذیه : تغذیه غذاهایی است که انسان به صورت طبیعی و فیزیولوژیک به آن احتیاج دارد.

تغذیه سالم : تغذیه سالم به معنی محدود کردن شدید خودتان از خوردن غذاهایی که دوست دارید و لاغر ماندن نیست، تغذیه سالم به معنی داشتن احساس مثبت، افزایش انرژی، تقویت سلامتی و بهبود روحیه شما است.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، تعریف تغذیه و تغذیه سالم

تعریف کالری 

کالری واحد انرژی غذایی است. کالری برای سنجش میزان انرژی موجود در غذا به کار می رود. در بسیاری از برنامه غذایی های کاهش وزن مهم ترین کاری که انجام می شود حذف کالری است تا بدن انرژی لازم را از سوزاندن چربی ها به دست آورد. رژیم پالئو زمانی می تواند به کاهش وزن کمک کند که محدودیت کالری داشته باشید، به این معنی که کمتر از آنچه که می سوزانید کالری دریافت کنید. کلمه کالری اولین برای برای اندازه گیری مقدار انرژی مورد نیاز برای بالا بردن دمای یک کیلو گرم آب تا یک درجه سیلسیوس در سال ۱۸۶۳ استفاده شد.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، تعریف کالری

رژیم غذایی پالئو paleo چیست ؟

پیروان رژیم پالئو مدعی هستند که در این رژیم باید غذاهایی مصرف شود که اجداد ما قبل از بهره گیری بشر از کشاورزی مصرف می کردند. چگونگی راندمان این رژیم غذایی این چنین است که بر مصرف مواد غذایی کامل ، پروتئین بدون چربی، سبزیجات، میوه ها، مغزها و دانه‌ها اصرار دارد و شما را از مصرف تمامی مواد غذایی فرآوری شده مثل شکر، لبنیات، غلات و حبوبات باز می دارد. در انواع سبک تر این رژیم امکان مصرف محصولات لبنی (پنیر و کره) و سبزیجات غده‌ای (سیب زمینی و سیب‌زمینی شیرین) وجود دارد.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، رژیم پالئو چیست؟

رژیم پالئو برای همه افراد مناسب است؟ اگر روشی را برای غذا خوردن پیدا کردید که حس مطلوبی به شما می دهد به آن مقید باشید. اگر بدن شما نیاز دارد که خوردن پروتئین‌های حیوانی بیشتر و مصرف غذا های فرآوری شده کاهش رژیم پالئو برای شما گزینه مناسبی است.

رژیم پالئو مناسب چه رنج سنی می باشد؟ شما باید با توجه به سن و سال خود رژیم مناسب بدن خود را انتخاب کنید زیرا هیچ رژیمی وجود ندارد که برای عموم به صورت یکسان مفید و مناسب باشد.

رژیم پالئو کم کالری است یا پر کالری ؟ میزان کالری دریافتی روزانه برای آقایان فعال در سنین ۳۱ تا ۵۰، مقدار کالری مورد نیاز ۲۸۰۰ تا ۳۰۰۰ کالری است و برای خانم‌ها این نیاز حدودا ۲۲۰۰ کالری می‌باشد. در بعضی از روز ها رژیم پالئو پر کالری و در بعضی از روزها کم کالری است. روز هایی که غذا های شما پر کالری است باید فشار ورزش شما بیشتر از روز هایی که کالری دریافتی شما کمتر است باشد.

تاریخچه رژیم غذایی پالئو

چهار چوب هایی که ما امروزه در مورد رژیم غذایی پالئو می‌ دانیم، اولین بار در مقاله‌ای که توسط دکتر Boyd Eaton و دکتر Melvin Konner در ژورنال New England به چاپ رسید مطرح گردید.

با عنوان : تغذیه پارینه سنگی – ملاحظه ای از پیامدهای فعلی ماهیت آن

“Paleolithic Nutrition – A Consideration of its Nature Current Implications” 

بعد از آن در سال ۲۰۰۱ توسط دکتر Loren Cordain کتابی منتشر شد که معنای رژیم پالئولیتیک به رسمیت شناخته شد.

نام کتاب: “رژیم غذایی سرخپوشان: با خوردن غذاهایی که برای استفاده در نظر گرفته اید ، لاغر شوید و به سلامتی برسید”

“The Paleo Diet: Lose Weight and Get Health by Eating the Foods You Were Designed to Eat” 
 
رژیم پالئو برای متخصصات تغذیه جالب و مورد توجه است به همین علت کتاب های زیادی در این باره منتشر شده است. 
در سال ۲۰۰۲، لورن کوردین، ​​استاد گروه بهداشت و ورزش دانشگاه ایالتی کلرادو، کتابی با این عنوان منتشر کرد. از آن زمان،این رژیم بسیار محبوب شد تا جایی که در سال ۲۰۱۳، آن را به لیست سالانه Zeitgeist گوگل به عنوان بیشترین جستجو در رژیم غذایی در سال وارد کردند. 
کیت ریتر، متخصص تغذیه و نویسنده بهداشت و درمان در Pebble Beach، کالیفرنیا، میگویند: گرفتن این رژیم حداقل از لحاظ تئوری به معنی فقط خوردن چیزیه که اجداد ما بارها و بارها خورده‌اند، چرا که هیچ کس به طور دقیق نمیداند که اجداد ما چه چیزی میخوردند.
 
باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، تاریخچه رژیم پالئو

 

فواید رژیم غذایی پالئو paleo چیست ؟

۵ مورد از مزایای رژیم غذایی پالئو برای سلامتی : 

۱-کاهش وزن و چربی شکم : چربی های شکم نه تنها شکل و جلوه زشتی به اندام شما میبخشد بلکه برای سلامتی شما خطرناک هم است. درصد ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی را افزایش میدهد. رژیم پالئو برای کاهش وزن و کاهش چربی دور شکم بسیار اثر گذار می باشد. سرعت کاهش وزن و تثبیت آن در رژیم پالئو بستگی به تیپ و مدل بدنی خودتان دارد.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، کاهش وزن و چربی شکم

۲- کاهش قند خون : با افزایش حساسیت به انسولین باعث کاهش قند خون میشود. وقتی سلول های بدن شما راحت تر به انسولین عکس العمل نشان دهند یعنی شما به انسولین حساسیت دارید و افزایش این حساسیت برای حذف قند خون بدتان بسیار مفید است. رژیم پالئو در کاهش قند خون اثر گذار می باشد.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، کاهش قند خون

۳-کاهش بیماری های قلبی : با کاهش عوامل خطر بیماری های قلبی درصد ابتلا به این نوع بیماری ها را کم میکند. رژیم پالئو شباهت بسیار زیادی به رژیم های تخصصی افزایش سلامت قلب می باشد. فشار خون ، تری گلیسیرید و کلسترول LDL از عواملی هستند که باعث ابتلا به بیماری های قلبی می شوند. رژیم پالئو فشار خون سیستولیک را به مقدار ۳.۴۶میلی متر جیوه و فشار خون دیاستولیک را حدود ۲.۴۸ میلی متر جیوه کاهش می دهد. فشار خون سیستولیک و دیاستولیک به مقدار بالا و پایین بودن فشار خون تاثیر گذار است. اگر در راستای رژیم پالئو قدم بردارید می توانید تری گلیسیرید کل را تا ۴۴ درصد و کلسترول LDL تا ۳۶ در صد بکاهید.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ،کاهش بیماری های قلبی

۴-کاهش التهاب : التهاب یک پروسه طبیعی در بدن می باشد و بدن به کمک التهاب می تواند با عفونت ها مبارزه کند و آنها را نابود کند با این وجود التهاب مضر و مزمن است و امکان ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت را افزایش میدهد. در این رژیم با خوردن سبزیجات و میوه های تازه که مرجع آنتی اکسیدان هستند، رادیکال های آزاد در بدن را خنثی می کنید. رادیکال های آزاد در طی التهاب مزمن باعث آسیب به سلول های بدن می شوند. در این رژیم ماهی که غنی از اسیدهای چرب امگا۳ می باشد را یک مرجع پروتئینی پیشنهاد میدهند که اسید های چرب امگا۳ با لطمه به هورمون هایی که باعث التهاب مزمن میشوند التهاب را کاهش می دهند.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، کاهش التهاب

۵- عضله سازی : رژیم پالئو پروتئین متابولیکی به بدن شما می دهد که با ساختار سلول و اضافه شدن حجم ماهیچه کمک می کند و عضله ی بیشتر به معنی متابولیسم بیشتر می باشد به این ترتیب چربی در بدن شما کم و عضله بیشتر می شود.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، عضله سازی

۶ – مغزسالم : چربی نقش مهمی رو عملکرد مغز دارد. رژیم پالئو مرجع خوبی از چربی را ایجاد می کند، به خصوص سالمون که مقدار زیادی پروتئین، امگا۳ و اسید های چرب می باشد.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، مغز سالم

۷ – سلول های سالم : رژیم پالئو با ایجاد اعتدال بین فراوانی های چربی و چربی های غیر اشباع  سلول ها را سالم تر نگه می دارد.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، سلول های سالم

فاکتور و اصول اساسی رژیم غذایی پالئو paleo چیست ؟

در رژیم پالئو روش تغذیه بر میگردد به زمان پیش از کاشت گیاهان و پرورش جانوران ، به طور کلی رژیم پالئو روی اصولی تمرکز دارد که پروتئین و چربی سالم دریافتی بدن افزایش پیدا کند و مصرف کربوهیدرات کم شود. چهار چوب پایه رژیم پالئو پرهیز از مصرف غذاهایی مثل : غذاهای فرآوری شده، غلات ، حبوبات و لبنیات . در رژیم پالئو مصرف گوشت و سبزیجات، آجیل و دانه ها، برخی میوه‌ها و نشاسته به مقدار کم پیشنهاد شده منتها قند و شکر منبع است. مصرف کربوهیدرات در طول روز باید به اندازه ای باشد که توانایی ورزش کردن را داشته باشید، زیرا مقدار اضافه کربوهیدرات در بدن به چربی تبدیل می شود.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، فاکتور و اصول اساسی رژیم پالئو

انواع رژیم غذایی پالئو

راه های متفاوتی برای گرفتن رژیم پالئو وجود دارد که هر کدام چهار چوب و ترتیب و الگوی خود را دارند. چند روش شایع برای پیروی از رژیم پالئو : رژیم پالئو استاندارد، پالئو خود ایمن، پالئو ۲۰ / ۸۰ ، پالئو گیاهخواری و رژیم پالئو اصلاح شده.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، انواع رژیم غذایی پالئو

رژیم پالئو استاندارد

در رژیم استاندارد پالئو باید قوانین رژیم پالئو سنتی را اجرا کنید. غذاهایی که نباید در رژیم پالئو استاندارد مصرف کنید شامل : غلات، حبوبات، مواد غذایی فرآوری شده می باشد. غذاهایی که در رژیم پالئو استاندارد مجاز است شامل : مواد غذایی کامل، میوه، سبزیجات، گوشت، آجیل ها و دانه ها می باشد که باید تمرکز شما روی آنها باشد.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، رژیم پالئو استاندارد

رژیم پالئو خود ایمن

غذا هایی که در رژیم پالئو خود ایمن باید حذف شود موا غذایی تحریک کننده التهاب است و پس از آن به رژیم خود بر میگردید یعنی رژیم استاندارد تا ببینید چه مواد غذایی هایی در بدن شما باعث التهاب می شود. رژیم پالئو خود ایمن مناسب ترین گزینه برای افرادی که اختلالات خود ایمنی مثل لوپوس منتشر یا روماتیسم مفصلی دارند می باشد.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، رژیم پالئو خود ایمن

رژیم پالئو ۲۰ / ۸۰

اگر حذف کامل غلات در وعده غذایی های شما برایتان سخت است رژیم پالئو ۲۰ / ۸۰ برای شما مناسب است. در رژیم پالئو ۲۰ / ۸۰ شما ۸۰ درصد از رژیم خود را با قوانین رژیم پالئو پیش می روید ۲۰ درصد دیگر رژیم را از مواد خوراکی غیر از سبک پالئو مصرف می کنید.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، رژیم پالئو 80/20

رژیم پالئو گیاهخورای

پالئو گیاه خواری از جمع بندی چهارچوب رژیم گیاهخواری و پالئو به وجود می آید. در رژیم پالئو گیاهخواری مواد غذایی که باید حذف شود تمام محصولات حیوانی می باشد. برخی بر این ادعا هستند که برای نتیجه گیری بهتر در رژیم غذایی پالئو باید محصولات حیوانی هم باشد.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، رژیم پالئو گیاه خواری

رژیم پالئو اصلاح شده

در چند سال اخیر، جامعه رژیم پالئو کاملاً تکامل یافته و تغییراتی داشته است.  بسیاری از آنها به بعضی از غذاهای مدرن در صورتی که سالم باشند را مجاز در رژیم اعلام کرده اند که شامل :  کره بدون چربی و حتی برخی از غلات بدون گلوتن مانند برنج است. شراب قرمز باکیفیت انباشته از آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی مفید است. شکلات تیره ای که محتوای کاکائو ۷۰% یا بیشتر بسیار مغذی و بسیار سالم است.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، رژیم پالئو اصلاح شده

هرم غذایی رژیم پالئو 

 متخصصان بسیاری به بررسی و مطالعه هرم غذایی رژیم غذایی پالئو پرداخته‌اند. هرم غذایی آن دارای نکاتی است : بیشتر از مواد گیاهی استفاده کنید، پروتئین زیادی دریافت کنید، از چربی غافل نشوید، مقدار کمی از غلات و لبنیات در رژیم پالئو مناسب است.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، هرم رژیم غذایی پالئو

” همین الان برا دریافت برنامه غذایی ۳۰ روزه رژیم پالئو کلیک کن “

بیشتر بخوانید :
آب کردن شکم، رویایی دست یافتنی است!

لیست غذا های مجاز در رژیم غذایی پالئو paleo  چیست ؟

در رژیم پالئو چه غذایی را می توانیم مصرف کنیم. لیست غذاهایی که در رژیم پالئو قادر به خوردن آنیم شامل : گوشت، ماهی و غذاهای دریایی، تخم پرندگان، گیاهان و سبزیجات و ریشه های خوراکی، میوه ها، چربی ها و روغن های سالم، آجیل ها و دانه ها، ادویه جات و ترشیجات

انواع گوشت های مجاز در رژیم پالئو 

لیست انواع گوشت هایی که در رژیم غذایی پالئو قادر به خورد آنیم : گوشت های فرآوری نشده، گوشت هایی مانند بیف، گوشت گاو، گوساله، بره، گوسفند، گاو میش، گوزن، بوفالو، گاو کوهان دار، گوزن نر، خرگوش، گراز وحشی، مار زنگی، تمساح، گوزن شمالی، لاک پشت، بز، آهو، گوشت خوک، انواع گوشت پرندگان، مرغ، غاز، اردک، مرغ شاخدار، ایمو، کبک، قرقاول، بوقلمون، بلدرچین، شتر مرغ 

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، انواع گوشت های مجاز در رژیم غذایی پالئو

انواع غذاهای دریایی مجاز در رژیم پالئو 

لیست انواع غذاهای دریایی که در رژیم غذایی پالئو قادر به خورد آنیم : تمامی ماهی هایی که از دریا صید شده باشد، ماهی سالمون، قزل آلا، ماهی ماکرل، ماهی تن و ماهی روغن کوچک، گربه ماهی، کولی، خال مخالی، کاد، ماهی خاردار بس، شاه ماهی ، پالاک، ماهی مرکب، ماهی حلوا، ماهی آزاد شکم سرخ، نیزه ماهی، سفره ماهی ، مارماهی، کوسه، اره ماهی، ماهی هالیبوت، ماهی سرخو، ماهی سفید، ماهی بونیتو، ماهیآب فام، ماهی هداک، شیرماهی، ماهی مرکب، اردک ماهی، خورشید ماهی، ماهی خاردار لوتی، ماهی خار دار دریا های گرم سیر، ساردین، تیلاپیا، لابستر، میگو، نرم تنان صدف دار، صدف، صدف ماسل، صدف دو کفه، صدف اسکالوپ، صدف آبالون، اختاپوس، خرچنگ خاردار، خرچنگ 

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، انواع غذا های دریایی مجاز در رژیم غذایی پالئو

انواع تخم پرندگان مجاز در رژیم الئو 

لیست انواع تخم پرندگانی که در رژیم غذایی پالئو قادر به خورد آنیم : تخم مرغ غنی شده با محدوده آزاد، شیری یا امگا ۳ 

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، انواع تخم پرندگان مجاز در رژیم غذایی پالئو

انواع گیاهان و سبزیجات و ریشه های خوراکی مجاز در رژیم پالئو 

لیست انواع گیاهان و سبزیجاتی و ریشه های خوراکی که در رژیم غذایی پالئو قادر به خورد آنیم : کلم بروکلی، کلم پیچ، پیاز، هویچ، گوجه فرنگی، اسفناج، کاهو، آراگولا، بوک چوی، برگ چغندر، چغندر برگی، برگ خردل، کاسنی قرمز، برگ ترب، خرفه، شاهی آبی، کلم برگ، برگ قاصدک و کلم، سبزیجات چلیپایی، کلم بروکسل، گل کلم، کلم قمری، شلغم روغنی، ترب کوهی، تربچه و ترب ژاپنی. دانه ها و نشاسته ها ،سیب زمینی، سیب زمینی شیرین، زردک، ریشه تارو، کاساو و یوکا، کدوها، گردوی سفید، میوه درخت بلوط، کدو، کدوی زرد، کدو تنبل، کدوی مکزیکی، کدوی کابوچا، کدوی دلیکتا و کدوی اسپاگتی.  مارچوبه، بادمجان، فلفل دلمه ای، فلفل باریک تند، فلفل شیرین، کنگر فرنگی، جوانه کدو، کرفس، سیر، رازیانه، تره فرنگی، موسیر، خیار، چغندر، جوانه بامبو، جیکاما ، جلبک، کاکتوس

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، انواع گیاهان و سبزیجات و ریشه های خوراکی مجاز در رژیم پالئو

لیست میوه های مجاز در رژیم پالئو 

لیست انواع میوه هایی که در رژیم غذایی پالئو قادر به خورد آنیم : سیب، موز، پرتقال، گلابی، آواکادو، توت فرنگی، زغال اخته ؛ انواع توت ، بلوبری، شاتوت،آکایی، تمشک، لینگون بری، کران بری، گوجی، الدربری، مویز، بیل بری، هلو ،زردآلو، شلیل، لیمو، لیمو ترش، گریپ فروت، نارنگی، دارابی، نارگیل، هندوانه، پاپایا، خربزه، انبه، لیچی، انگور، توماتیلو، گرمک، انجیر، دراگون فروت، گواوا، آلوچه، آناناس

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، لیست میوه های مجاز در رژیم پالئو

چربی ها و روغن های مجاز در رژیم پالئو 

لیست انواع چربی ها و روغن های سالم که در رژیم غذایی پالئو قادر به خورد آنیم : روغن زیتون، روغن نارگیل، روغن تخم کتان، روغن گردو، روغن آواکادو، روغن ماکادمیا، روغن حیوانی، کره مایع (از جوشاندن و تصفیه کره شیر گاو و گاو میش حاصل می شود)

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، چربی ها و روغن مجاز در رژیم پالئو

آجیل ها و دانه های مجاز در رژیم پالئو 

لیست انواع آجیل ها و دانه هایی که در رژیم غذایی پالئو قادر به خورد آنیم : مغزماکادمیا، گردو، فندق، بادام زمینی، بادام هندی، بادام درختی ،پکان، مغز کاج، تخم کتان ، تخم کدو حلوایی، تخم آفتابگردان، تخم خردل ،پسته، آجیل بریزیلی، دانه چیا، دانه کنجد، توت خشک، انجیر خشک، آلبالو خشک

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، آجیل ها ودانه های مجاز در رژیم پالئو

ادویه جات مجاز در رژیم پالئو 

لیست انواع ادویه جات و ترشیجاتی که در رژیم غذایی پالئو قادر به خورد آنیم : نمک دریایی ، سیر، پودر سیر، زردچوبه، رزماری، زیره

بیشتر بخوانید :
مفهوم کالری مصرفی و محسابه آن

تمامی موارد فوق مواد غذایی هستند که شما می توانید در این رژیم مصرف کنید. در این رژیم حد الامکان سعیتان بر این باشد که موارد ارگانیگ را تهیه کنید.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، ادویه جات مجاز در رژیم پالئو

برای رفع تشنگی در رژیم پالئو چه بنوشیم؟

زمان تشنگی بدن و نیاز به هیدراته، برای رفع این نیاز باید آب بنوشید. آب بهترین گزینه برای رفع تشنگی است و آب هیچ کالری ام هم ندارد. فقط زمانی که احساس تشنگی دارید آب ننوشید زیرا با بالا رفتن سن کمتر احساس تشنگی می کنید. سعیتان بر این باشد بیشتر آب بنوشید و نوشیدنی‌های مغذی مثل آب‌میوه خالص یا آب سبزیجات بنوشید. برای رفع تشنگی می توانید از خوراکی‌های آبکی یا نیمه‌سفت مصرف کنید مثل سوپ، هندوانه، پرتقال، کاهو ،گوجه‌فرنگی، خیار و لیمو .

چای : چای پر از آنتی‌اکسیدان‌ها و ترکیبات مفید متفاوت است. اما بهترین گزینه در رژیم پالئو چای سبز است.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، برای رفع تشنگی در رژیم پالئو چه بنوشیم

قهوه : قهوه نیز حاوی آنتی اکسیدان‌های بسیار زیاد است. مطالعات نشان می‌دهد که این مزایای سلامت زیادی دارد.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، برای رفع تشنگی در رژیم پالئو چه بنوشیم

شراب : شراب آب انگور تخمیر شده است سعی شما بر این باشد که به خوردن دو تا چهار لیوان در هفته بسنده کنید.

زمانی که از رژیم غذایی پالئو پیروی می‌کنید، آب باید همیشه نوشیدنیِ منتخب شما باشد.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، برای رفع تشنگی در رژیم پالئو چه بنوشیم

چه مواد غذایی هایی را در رژیم پالئو نباید مصرف کرد؟

شکر و شربت ذرت با فروکتوز بالا: خوردن نوشابه ها، آب میوه، شکلات، شیرینی جات، بستنی و دیگر خوردنی های حاوی شیرینی مصنوعی در رژیم پالئو ممنوع است.

مثل آسپارتام و زایلیتول، شکر و غذاهایی که به آنها شکر اضافه شده باشد در رژیم پالئو غیر مجاز است.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، چه مواد غذایی ها را در رژیم پالئو نباید مصرف کرد؟

غلات: شامل انواع نان و پاستا، گندم و جو و کینوا در رژیم پالئو غیر مجاز است.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، چه مواد غذایی ها را در رژیم پالئو نباید مصرف کرد؟

حبوبات: در رژیم پالئو مصرف لوبیا، نخود، عدس و انواع حبوبات مجاز نمی باشد. 

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، حبوبات ممنوع در رژیم پالئو ، چه مواد غذایی ها را در رژیم پالئو نباید مصرف کرد؟

لبنیات: از انواع مختلف لنبیات به خصوص لبنیات کم چرب پرهیز کنید (در رژیم غارنشینی لبنیات وجود داشته اما آن را فقط به صورت پر چرب در غالب پنیر یا کره میل می کردند)

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، لبنیات ممنوع در رژیم پالئو ، چه مواد غذایی ها را در رژیم پالئو نباید مصرف کرد؟

چربی های ترانس: این نوع از چربی ها در مارگارین و غذاهای فرآوری شده متفاوت یافت می شود. این نوع از روغن ها را معوملا با نام هیدروژنه یا نیمه هیدروژنه می شناسند. روغن های گیاهی تصفیه شده مثل روغن آفتابگردان و روغن کلزا در رژیم پالئو ممنوع می باشد.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، روغن ها و چربی های ترانس ممنوع در رژیم پالئو ، چه مواد غذایی ها را در رژیم پالئو نباید مصرف کرد؟

شیرین کننده های مصنوعی: آسپارتام، ساکرالوز، ساخارین، سیکلامات، پتاسیم و زایلیتول، شکر و غذاهایی که به آنها شکر اضافه شده باشد غیر مجاز است به جای استفاده کننده از شیرین کننده های مصنوعی از انواع طبیعی آن استفاده کنید.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، قند های اضافه شده ممنوع در رژیم پالئو ، چه مواد غذایی ها را در رژیم پالئو نباید مصرف کرد؟

غذاهای فرآوری شده: هر ماده غذایی که بر روی آن واژه «کم چرب» یا «رژیمی» درج شده باشد به معنی فرآوری شده و مصنوعی بودن آن است. غذاهای فراروی شده از جمله فست فود ها، بیسکویت و شیرینی 

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، چه مواد غذایی ها را در رژیم پالئو نباید مصرف کرد؟

جایگزین مواد غذایی حذف شده در رژیم غذایی پالئو paleo  چیست ؟

در رژیم پالئو غلات ، حبوبات و لبینات کاملا باید حذف شود. حذف حبوبات دارای پروتئین، فیبرو آهن، منگنز، منیزیم، فولات و آنتی اکسیدان است که با حذف حبوبات به هیچکدام از این گزینه ها دست نمی یابید.

وقتی در رژیم شما غلات حذف شود به بیماری سیلاک دچار می شوید. به این معنی که بدن شما گلوتن و پروتئین موجود در گندم را به عنوان تهدید تعبیر می کند و سیستم ایمنی بدن نسبت به آن تحریک می شود. به همین علت بعضی از افراد به گندم حساسیت دارند و باید از تمامی غذا هایی که در آنها گندم وجود دارد پرهیز کنند. امکان این هم هست که بعضی از افراد به گلتون یا ترکیبات دیگر موجود در غلات واکنش نشان دهند. افراد مبتلا به این بیماری دارای چنین علائمی هستند : درد معده، نفخ، یبوست، اسهال و التهاب پوستی شدید، سر درد یا خستگی  

برای برطرف کردن نفخ : استفاده از سبزی های معطر، مصرف آب، فعالیت روزانه و قدم زدن، ترک سیگار

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، بر طرف کردن نفخ

برای برطرف کردن درد معده یبوست : آب به مقدار کافی بنوشید. دو ساعت قبل از تمرین و حین تمرین از خوردن و نوشیدن مایعاتی شکر و نمک دار بپرهیزید. وعده غذایی قبل ورزش باید سبک باشد و بعد از خوردن غذا نباید تا دو ساعت تمرین داشته باشید. همچنین خوردن انجیر خشک و کشمش بسیار خوب می باشد.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، بر طرف کردن درد معده

برای برطرف کردن اسهال : خوردن موز، مرغ بدون پوست و سوپ مرغ بسیار مناسب است. اسهال باعث کم آبی در بدن می شود مصرف آب هم باید بالا باشد. 

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، بر طرف کردن اسهال

برای رساندن پروتئین به بدن با حذف حبوبات در این رژیم می توانید : از تخم مرغ، ماهی، گوشت گاو و گوسفند بدون چربی استفاده کنید.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، رساندن پروتئین به بدن

برای رساندن فیبر به بدن در این رژیم می توانید : از هویج، کدو سبز، کلم بروکلی، کدو تنبل. میوه های حاوی فیبر بالا مثل : آواکادو، گلابی، سیب، تمشک، توت سیاه، آلو، پرتقال، موز، گواوا. آجیل و دانه های حاوی فیبر بالا که منبع چربی های سالم و پروتئین و اسید امگا۳ بالایی هستند: گندم سیاه (نصف فنجان گندم سیاه ۸.۴ گرم فیبر) ، دانه چیا (هر قاشق غذا خوری ۴.۱ گرم فیبر) ، کوینو (نصف فنجان کوینو ۲.۶ گرم فیبر) ، دانه کدو (یک چهارم فنجان دانه کدو۱.۹) گرم فیبر ، بادام ( ده عدد بادام ۱.۵ گرم فیبر )  برای افزایش فیبر در رژیم غذایی از کندن پوست سبزی و میوه جات خود داری کنید به دلیل وجود فیبر در آن

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، رساندن فیبر به بدن

برای رساندن آهن به بدن در این رژیم  : مصرف میوه هایی که مقدار قابل توجهی آهن را می سازند : خرما ( دارای آهن، پتاسیم، فیبر خوارکی، کلسیم، منیزیمو ویتامین A ، B است) کشکمش ( آهن ، پتاسیم ) انواع توت  ها ، شاه توت، بلوبری و توت فرنگی (آهن و آنتی اکسیدان، ویتامین A ، E ) . فهرست میوه های حاوی آهن : سیب، زرد آلو، آواکادو، موز، گرمک، انجیر، گواوا، لیچی، انبه، توت، پاپایا، هلو، گلابی، انگور

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، رساندن آهن به بدن

برای رساندن منگنز به بدن در این رژیم : مصرف غذا هایی که  حاوی منگنز هستند که شامل : غذاهای دریایی ، آجیل ها، فندق، دانه های کدو، ماهی، اسفناج های پخته شده، صدف دو کپه ای پخته شده

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، رساندن منگنز به بدن

برای رساندن منیزیم به بدن در این رژیم : بادام ( در یک چهارم فنجان ۱۰۵ میلی گرم منیزیم و سرشا از ویتامین E و آنتی اکسیدان و پروتئین ) ، دانه کنجد ( در ۲۸ گرم کنجد بو دادع ۱۰۱ میلی گرم منیزیم وجود دارد. منبع خوبی از آهن و ویتامین B-6است همچنین سرشار از زینک است و به زندگی جنسی کمک می کند و به تولید تسترون و اسپرم کمک می کند) ، دانه آفتابگردان ( در یک چهارم فنجان ۱۲۸ میلی گرم منیزیم وجود دارد و منبع کلسیم است) ، موز(دریکموزمتوسط ۳۳۱ میلی گرم منیزیم وجود دارد. زمانی که موز هنوز کاملا نرسیده و سبز است منبع نشاسته مقاوم است. موز دارای پتاسیم است الکترولیتی که به صورت طبیعی فشار خون را کاهش می دهد) ، تخم کدو ( در ۲۸ گرم تخم کدو ۷۴ میلی گرم منیزیم وجود دارد همچنین دارای فیبر، پروتئین و چربی های غیر اشباع ) ، دانه کتان ( در یک قاشق غذا خوری دانه کتان ۴۰ گرم منیزیم موجود است. یک قاشق دانه کتان بیش از نیمی از نیاز بدن را برطرف می کند و همچنین دارای فیبر و آنتی اکسیدان است ) ، کلم بروکلی ( یک دوم فنجان کلم بروکلی پخته دارای ۵۱ میلی گرم منیزیم است همچینین کلم بروکلی دارای ویتامین C  بیش از پرتقال می باشد ).

وقتی لبینیات در رژیم شما حذف شود بعضی از موارد ضروری بدن را از دست می دهید. جایگزین شیر کم چرب شیربادام، شیرنارگیل و شیر سویا می باشد.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، رساندن منیزیم به بدن

مواد غذایی حاوی کلسیم : انجیر خشک (اگر بدنبال جایگزین شیرین برای دریافت کلسیم هستید ۸ عدد انجیر خشک کامل ۱۰۷ میلی گرم کلسیم دارد) ،  بوک چوی یا کلم چینی ( یک فنجان از بوک چوی ۷۴ میلی گرم کلسیم دارد) ، کلم ( دو فنجان کلم خرد شده خام حاوی ۱۸۸ میلی گرم کلسیم است ) ، بادام ( حدود ۲۰ عدد بادام ۷۲ میلی گرم کلسیم دارد) ، پرتقال ( یک پرتقال متوسط ۶۵ میلی گرم کلسیم دارد ) ، برگ شلغم ( یک فنجان برگ شلغم پخته ۱۹۷ میلی گرم کلسیم دارد ) ، دانه های کنجد ( یک قاشق کنجد حدود ۸۸ میلی گرم کلسیم دارد) 

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، رساندن کلسیم به بدن

فرق بین رژیم غذایی کتوژنیک و رژیم غذایی پالئو paleo چیست ؟

رژیم پالئو و کتوژنیک چون اشتراکات زیادی دارند ممکن است باهم اشتباه گرفته شوند اما رژیم پالئو بیشتر بر ایدئولوژی تمرکز دارد در حالی که رژیم کتو بر عناصر مغذی بزرگ تمرکز دارد، در رژیم کتو مصرف لبنیات و برخی غذاهای سویا مجاز است، هر دو رژیم غذایی پالئو و کتو می توانند گزینه های سالمی باشند ، بسته به نحوه اجرای و استفاده از چهارچوب آنها.

بیشتر بخوانید :
آب کردن شکم، رویایی دست یافتنی است!

شیرین کننده ها و شکر :  در رژیم پالئو بعضی از شیرین کننده های “طبیعی” مانند عسل و شربت افرا را می توانید مصرف کنید. ماده شیرین کننده مصنوعی ، از جمله الکل های قندی که نتیجه تکنولوژی مدرن است در رژیم پالئو ممنوع است. در رژیم کتو بعضی از شیرین کننده های مصنوعی مجاز است ، باید شیرین کننده هایی را مصرف کنید که قند خون را افزایش ندهند،مثل استویا و سوکرالوز.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، فرق بین کتو و پالئو

سبزیجات نشاسته ای : سبزیجات نشاسته ای را نمی توانید در رژیم کتو مجاز مصرف کنید زیرا باعث قطع کتوز می شوند و فرد بیش از مقدار کل کربوهیدرات اختصاصی مصرف کند. در رژیم پالئو بسیاری از سبزیجات مقوی در حد متوسط مجاز است. غذاهایی مانند سیب زمینی شیرین ، چغندر و هویج را به میزان متوسط ​​مجاز به مصرف هستید، در رژیم پالئو سبزیجات کربوهیدرات پایین را باید در اولویت قرار دهید.  

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، فرق بین کتو و پالئو

میوه : در رژیم پالئو همه میوه های تازه، خشک و منجمد مجاز است. به طور کلی تمرکز باید روی انواع قند پایین باشد. در رژیم کتو در مورد میوه ها سخت گیر تر است، برای نگه داشتن بدن در حالت کتوز فرد فقط باید میوه های کم قند و فقط به مقدار کم بخورد. 

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، فرق بین کتو و پالئو

لبنیات : در رژیم پالئو مصرف تمامی لبنیات غیر مجاز است. در رژیم کتو مصرف بعضی از لبنیاتی که دارای چربی و پروتئین بیشتری هستند مجاز است به مقدار توصیه شده. در رژیم کتو مصرف هیچ نوع لبنیات حاوی شکر مانند بستنی ، شیر شکلات یا خامه و قهوه شیرین شده با قند مجاز نیست. اما یک فرد ممکن است لبنیات حاوی مواد شیرین کننده مصنوعی را به میزان متوسط ​​مصرف کند.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، فرق بین کتو و پالئو

هدف رژیم غذایی پالئو paleo  چیست ؟

در جواب به سوال هدف رژیم غذایی پالئو paleo  چیست ؟ باید گفت به طور کلی  و زبان عامیه هدف رژیم پالئو سالم خوری به سبک انسان های اولیه می باشد. عقیده رژیم پالئو این است که بدن انسان از لحاظ ژنتیکی با رژیم امروزی که با روش های کشاورزی خلق شده منطبق و برابر نیست. پیروان رژیم پالئو بر این باورند که ناهماهنگی بدن انسان با رژیم های امروزی و مدرن باعث فزایش خطر ابتلا به چاقی، دیابت، و بیماری های قلبی می شود.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، هدف رژیم پالئو

نکاتی برای به حداکثر ر ساندن کاهش چربی بدن با رژیم پالئو

باانجام دادن این نکات شما حد اکثر چربی سوزی و لاغری از ناحیه شکم، پهلو، بازو، ران و باسنتان را خواهید داشت. در ادامه با ” رژیم غذایی پالئو paleo چیست ، باید ها و نباید های رژیم غذایی پالئو paleo ” همراه باشید :

سبزیجات بیشتر مصرف کنید. از میوه های مختلف استفاده کنید. برای اینکه از خوردن غذا های ناسالم خود داری کنید روز هایی که مشغله زیادی دارید وعده غذایی پیش از تمرین را از قبل اماده کنید. برای متعادل نگه داشتن هورمون های چربی سوزی باید خواب کافی(خوابه شبانه خوب) داشته باشید. ورزش منظم به سوزاندن کالری بیشتر کمک می کند پس فعالیت بدنی داشته باشید.

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، آب کردن چربی شکم و پهلو با رژیم پالئو ، نکاتی برای به حداکثر رساندن کاهش چربی در رژیم پالئو

در رژیم پالئو  باید چه مقدار  ورزش کنیم؟

با رعایت رژین پالئو باید در هفته حداقل ۲تا۵ ساعت ورزش با فشار متوسط و چند جلسه تمرین قدرتی داشته باشید. توصیه ما در این رژیم این است که صبح ها ۲۰ دقیقه پیاده روی با سرعت و شدت بالا داشته باشید و بعد از ظهر ها ۲۰ دقیقه ورزش هوازی انجام دهید. این تمرین ۳۰ روزه شامل حرکت هایی می باشد که شما در منزل قادر به انجام دادن آن هستید. پا به پای شما در این تمرین ها همراهتان هستیم تا به نتیجه مطلوب برسید، با ما به سوی لاغری و کاهش وزن قدم بردارید. اپلیکیشن و صفحه اینستاگرام مارا دنبال کنید. 

باید ها و نباید های رژیم پالئو ، لاغری 30 روزه با رژیم پالئو ، بهترین مزیت های رژیم پالئو ، میزان ورزش در رژیم پالئو ، در رژیم پالئو به چه اندازه باید ورزش کرد؟

 سلبریتی هایی که با رژیم پالئو به تناسب اندام رسیدند

۷ سلبریتی جهانی که با رژیم پالئو به تناسب اندام رسیدن 

بیلک لایولی (blake lively) : مدل امریکایی و بازیگر سینما است که برای ایفای نقش سرنا ون در وودسن در سریال دختر سخن چین شهرت دارد.

کانیه وست (kanye omari west) : رپر و ترانه سرا، تهیه کننده موسیقی و طراح مد آمریکایی است.

کریستینا آگیلرا (christina maria aguilera) : خواننده، ترانه سرا، رقصنده، بازیگر و تهیه کننده موسیقی آمریکایی است. تاکنون ۲۰ بار نامزذ جایزه گرمی  شده و ۶ بار به موفقیت رسیده است.

جسیکا بیل (jessica biel) : بازیگر امریکایی سینمای هالیوود و مانکن سابق صنعت مد است.

فیل میکلسون (phil mickelson) : گلف باز امریکایی بابیش از ۴۰ تورنمت، کسب برنده مسترهای۲۰۰۴ اولین عنوان از پنج عنوان بزرگ وی است.

عایشه تایلر (aisha tyler) : هنر پیشه، کارگردان و تهیه کننده آمریکایی است.

میتو مک کاهانی (matthew macConaughey) : هنر پیشه، نویسنده، کارگردان و تهیه کننده آمریکایی است.

منبع : گروه تحقیق و آموزش کارنو

رژیم کانادایی چیست؟
مفهوم کالری مصرفی و محسابه آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

ویدئوی جذب سلامتی