راه اندازی کسب و کار اینترنتی

امروزه یکی از راه های خوب و معقول برای افزایش درآمد شده است. به طوری که خیلی ها راه اندازی کسب و کار اینترنتی را راه چاره در این وضعیت اقتصادی می دانند. چرا که به این باور رسیده اند که تجارت الکترونیک محدودیتی در زمان و مکان ندارد . هر شخصی از هر جای ایران در هر ساعت از شبانه روز می تواند از وب سایت شما خرید کند.

گسترش اینترنت و در دسترس بودن آن سبک زندگی مردم را تغییر داده است. مردم رو به زندگی هوشمند آورده اند. کسب و کارهایی هم بوجود آمده است که سفارش غذا و درخواست ماشین کرایه و حتی اتوشویی و قالیشویی  بصورت آنلاین ارائه می دهند.

بعضی از افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارند بر این باورند که راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیاز به سرمایه ی زیادی دارد . یا  فکر می کنند که راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیاز به دفتر کار و پرسنل و اخذ مجوزهای لازم دارد.

برخی فکر می کنند که نیاز به انبار و محصولات زیاد دارد. درصورتیکه اصلا اینطور نیست. کسب و کارهای اینترنتی موفق و پولساز زیادی نیاز به دفتر کار ندارند.

 راه اندازی کسب و کار اینترنتی سرمایه برای کسب و کار اینترنتی شروع کسب و کار اینترنتی کسب و کار اینترنتی

چگونگی راه اندازی کسب و کار اینترنتی

در درجه ی اول باید نیاز های کاربران را بسنجید. ببینید چه نوع نیازی وجود دارد که شما می توانید از طریق یک وب سایت یا سرویس تحت وب آن را برطرف کنید. با برطرف کردن نیازهای کاربران اینترنت بخودی خود کسب و کار اینترنتی شما رونق پیدا خواهد کرد.

بیشتر بخوانید :
راه های موفقیت افراد ثروتمند

سنجش بازار هدف:

بعد از بررسی نیاز کاربران باید بازار هدف را بسنجید و بررسی کنید که بزرگی بازار هدف شما به چه میزان است. آیا بازارهدف شما آنقدر بزرگ هست که کسب و کار اینترنتی شما رشد کند؟ برای پاسخ به این سوال می توانید از ابزارهای مرسومی مثل سرویس گوگل ترند یا شبکه های اجتماعی بزرگ مثل اینستاگرام استفاده کنید . ببینید چه موضوعاتی کاربرد بیشتری بین کاربران وب دارد.

اجرا و راه اندازی کسب و کار اینترنتی:

برای اجرا و راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود نیاز به یک وب سایت دارید. لازم نیست به سراغ یک طراح سایت بروید و هزینه ی زیادی بابت طراحی سایت و پشتیبانی را متقبل شوید . این کار برابر با شکست است. شما می توانید از سیستم های مدیریت محتوا و سایت ساز های آماده مثل وردپرس استفاده کنید. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای بسیار ساده و گسترش پذیر است که حدود ۷۰ درصد از سایت های دنیا با آن ساخته شده اند . یادگیری آن بسیار راحت است. شما به راحتی می توانید وب سایت خود را طراحی کنید و محصولات و خدمات مورد نظر خود را در آن قراردهید.

راه های ارتقای کسب و کار اینترنتی

بعد از راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود حال باید به فکر ارتقای آن و راه های بازاریابی برای وب سایت خود باشید.

  • باید سعی کنید ترافیک وب سایت خود را بالا ببرید .
  • کاربران اینترنتی را به وب سایت خود بکشانید تا از خدمات و مطالب وب سایت شما بهره مند شوند.
  • حتما در  در نظر داشته باشید که میزان موفقیت و فروش شما به رضایتمندی مشتری وابسته است.
  • محصول و خدماتی ارائه دهید که با کیفیت و رضایت بخش باشد.
بیشتر بخوانید :
نرم افزار حسابداری کالای چوب ، تخت و کمد کارنو | گروه تحقیق و توسعه کارنو

بعضی ها برای ارتقای کسب و کار اینترنتی خود قصد انجام تبلیغات در وب سایت های مختلف دارند. باید بگم که تا در ابتدا بازخورد مناسبی از مشتریان نگرفتید و کسب و کار شما به اون پختگی مناسب نرسید دست به تبلیغات نزنید. هر زمانیکه تبلیغات کردید توجه داشته باشید که هزینه تبلیغات بهتون برگرده و باید هوشمندانه تبلیغ کنید.در نظر داشته باشید که همیشه انتهای هر کسب و کاری به موفقیت ختم نمی شود. خیلی از کسب و کار ها به شکست ختم می شود.حتما تحقیقات بازار را خوب انجام بدید ، نیاز بازار را بسنجید و از افراد زبده در این امر مشاوره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید